Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro16/domains/wnetrzadoskonale.pl/public_html/swl/links.php on line 215

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro16/domains/wnetrzadoskonale.pl/public_html/swl/links.php on line 216

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro16/domains/wnetrzadoskonale.pl/public_html/swl/links.php on line 216

Garderoba – damski zakątek w służbie piękna

Z roku na rok obserwujemy, jak zmieniają się polskie standardy mieszkaniowe. Wielu z nas decyduje się nie tylko na mieszkania i domy komfortowe, przestronne i atrakcyjnie urządzone, ale i wybiera nowoczesne rozwiązania lokalowe rodem z Zachodu. Od pewnego czasu nieco śmielej patrzymy więc na garderoby – niewielkie pomieszczenia zlokalizowane zwykle w pobliżu sypialni lub będące ich, nieco ukrytą, częścią składową. Garderoba to wymarzone królestwo każdej kobiety – miejsce, gdzie w warunkach idealnie do tego przystosowanych może ona przechowywać swoje ubrania, buty, akcesoria i kosmetyki, a także przygotowywać się do wyjścia – planować stylizację, wykonywać makijaż, układać fryzurę… Słowem – garderoba, nawet niewielka, ucieszy każdą przedstawicielkę płci pięknej, która lubi czuć się atrakcyjnie i pewnie.

Co zatem powinno znaleźć się w wymarzonej garderobie? Co ciekawe – mimo, że pomieszczenie to przeznaczone jest między innymi do przechowywania odzieży, nie wymaga ono instalowania tradycyjnych szaf, które nie tylko bywają drogie, ale i wyraźnie ograniczają przestrzeń lokum zwykle i tak już niewielkiego. W garderobie świetnie sprawdzają się stojaki na ubrania, na których odzież umieszcza się przy pomocy wieszaków. Warto wybrać stojaki mobilne – posiadające kółka, którymi można dowolnie manewrować. Wystarczy więc wybrać się do sklepu i zakupić dowolną, zgodną z zapotrzebowaniem ilość stojaków, a unikniemy problemów z montażem potężnych szaf.

Na odzież, której nie wieszamy, a preferujemy ją składać oraz na buty z pewnością przydadzą się odpowiednie półki. Tutaj również możemy zrezygnować ze sklepowych regałów. W garderobach dużą popularnością cieszą się półki domowej roboty – na przykład te przybite do ściany przez uczynnego męża. Wówczas również liczba wiszących elementów ułatwiających przechowywanie koszulek, spodni i obuwia pozostaje zgodna z indywidualnymi potrzebami.

W garderobie warto również zainstalować ścienne uchwyty – znacznie ułatwią one składowanie biżuterii – na przykład sztucznych naszyjników, które wyjątkowo lubią się plątać, a wisząc zachowują pożądany kształt.

Oczywiście, niezbędnym elementem kobiecego zakątka jest lustro. Powinno być ono prawidłowo oświetlone i duże – najlepiej, jeśli pozwala na uwidocznienie całej sylwetki. Wówczas codzienne przygotowania do wyjścia stają się dużo prostsze.

Garderoba to jednak nie tylko pomieszczenie związane z odzieżą, obuwiem i akcesoriami. W damskim królestwie powinna bowiem znaleźć się również toaletka. Oczywiście, nie musimy decydować się na znaczny wydatek i inwestować w zabytkową toaletkę z prawdziwego zdarzenia. W roli mebla, przy którym można wykonać makijaż i ułożyć fryzurę wspaniale sprawdzi się po prostu biurko, a na nim stabilnie zamontowane, stosunkowo duże i dobrze oświetlone lustro. System szuflad w biurku warto wykorzystać – można tam przechowywać kosmetyki, pędzle, gumki, grzebienie i inne drobiazgi. Jeśli natomiast potrzebujemy nieco więcej miejsca – w sprzedaży dostępne są materiałowe i plastikowe mobilne pojemniki i przegródki, które logistycznie rozplanować można na powierzchni biurka.