Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro16/domains/wnetrzadoskonale.pl/public_html/swl/links.php on line 215

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro16/domains/wnetrzadoskonale.pl/public_html/swl/links.php on line 216

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro16/domains/wnetrzadoskonale.pl/public_html/swl/links.php on line 216

Świąteczne ozdoby handmade

Święta to prawdziwie magiczny czas w roku, na który z utęsknieniem czekają mali i duzi. Czarująca atmosfera im towarzysząca to w dużej mierze dzieło klimatycznych dodatków, których nie brak na sklepowych półkach. Wspaniałe wrażenie robią jednak te wykonywane samodzielnie.

Zalety

Każdego roku już w połowie listopada w sklepach można znaleźć prawdziwe zatrzęsienie bombek, świeczników czy ceramicznych dekoracji, których celem jest ozdobienie naszych domów w świąteczne dni. Choć zdarzają się wśród nich prawdziwe perełki, to jednak większość jest niestarannie i dość sztampowo wykonana. Ciężko także, aby zdobyć gotową ozdobę, która będzie pasowała do dominującego w mieszkaniu wystroju. Z tego względu warto zastanowić się nad zrobieniem ozdób własnym sumptem. Takie wyjście ma cały szereg plusów. Przede wszystkim nawet kupując konieczne do ich wykonania materiały, wyda się mniej gotówki niż w przypadku nabywania gotowych przedmiotów. Samodzielny wybór koniecznych surowców może być świetną zabawą. Mamy tutaj szerokie pole do popisu, gdyż do tego celu nada się znakomicie:
– papier,
– bibuła,
– styropian,
– słoma,
– wstążki

i wiele innych materiałów, takich jak farby, farby do malowania po szkle, brokat czy cekiny. Z ich pomocą można wyczarować oryginalne ozdoby, które w czasie Gwiazdki zamienią nasz dom w magiczne miejsce. Szykowanie szopki, bombek, łańcuchów czy stroików to gratka dla dzieci. Można spędzić z nimi kreatywnie czas, a przy okazji zaznajamiać je z regionalnymi bożonarodzeniowymi zwyczajami.

Pomysły

Nie każdy może pochwalić się talentem plastycznym lub dużą sprawnością manualną. Takie osoby może nieco przerażać wizja własnoręcznego robienia ozdób. Tymczasem wiele z nich to bardzo proste projekty, które nie tylko nie wymagają dużego nakładu kosztów, ale i sił. Przykładem może być robienie zawieszek na choinkę z wykorzystaniem papieru, włóczki i materiałów do dekoracji, takich jak mazaki, naklejki i brokat. Szczególnie dzieci lubią zajmować się tego typu pracą. Na wigilijnym stole może znaleźć się stroik wykonany ze styropianowej podstawy, do której przymocuje się zebrane uprzednio szyszki i gałązki jedliny. W środek można wstawić świecę. Na półkach ładnie zaprezentują się małe choinki, wykonane ze styropianowych stożków obwiniętych zielonym materiałem i kolorowymi wstążkami, które mają imitować łańcuchy. Pomysłów na kreatywne ozdobienie mieszkania jest więc bez liku. Można postawić na bardzo strojne ozdoby lub na prostsze, zakorzenione w tradycji elementy. Ważne, aby znaleźć przyjemność w ich wykonywaniu i wprawić się tym samym w prawdziwy gwiazdkowy nastrój.

Podsumowanie

Pomimo tego, że dla większości dorosłych Boże Narodzenie kojarzy się z bieganiną, załatwianiem miliona spraw i sporymi wydatkami, to warto odnaleźć w sobie dziecięcą radość i poświęcić chwilę na wprowadzenie świątecznego nastroju w swoim domu. Nie tylko jest to relaksujące zajęcie, ale przede wszystkim pozwoli przygotować mieszkanie na ten wyjątkowy moment w roku. Wspólne wykonywanie ozdób może być czynnością, która zbliży do siebie całą rodzinę i umożliwi przyjemne spędzenie wspólnych chwil.