Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro16/domains/wnetrzadoskonale.pl/public_html/swl/links.php on line 215

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro16/domains/wnetrzadoskonale.pl/public_html/swl/links.php on line 216

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro16/domains/wnetrzadoskonale.pl/public_html/swl/links.php on line 216

Meble do pokoju dziecięcego

Aranżowanie pokoju dla dziecka staje się jedną z czynności, których nie mogą doczekać się przyszli rodzice. Na rynku znajdziemy mnóstwo mebli i dodatków, dzięki którym stworzymy dla naszego maleństwa idealne miejsce do odpoczynku i zabaw. Pokoik dla noworodka powinien być funkcjonalny i estetyczny. Musi też być łatwy w czyszczeniu oraz stwarzać liczne możliwości aranżacyjne, z których będziemy korzystali, gdy nasza latorośl nieco podrośnie i nie będzie już potrzebować łóżeczka ze szczebelkami oraz przewijaka. Jak zaplanować pokój dla dziecka w każdym wieku?

Jeśli aranżujemy pokój dla niemowlęcia, warto wybrać meble, które są produkowane w seriach. Jeśli na początek kupimy łóżeczko i przewijak, z czasem be problemu dobierzemy do tego komodę, a później szafę. Mamy pewność, że każdy mebel pasuje do całości i tworzymy w pokoju maluszka spójną całość. Po pewnym czasie możemy kupić łóżko, które nie będzie do nas wymagało wymiany szafy i komody. Używane łóżeczko możemy bez problemu sprzedać komuś, kto również postawił na meble z danej serii. W pokoju maluszka nie powinno zabraknąć łatwych w czyszczeniu powierzchni. Od wykładziny lepsze będą panele, a grube firanki warto zamienić na cieńsze lub zastąpić je roletami. Te ostatnie wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, aby pozbyć się kurzu.

Dla dziecka w wieku kilku lat dobrym pomysłem są meble tworzone z myślą o jego ulubionych bohaterach bajek. Wielu producentów zaproponuje nam łóżko w kształcie samochodu w kreskówki lub meble z frontami zdobionymi podobizną ulubionych postaci. Wszystko zachowane jest w odpowiedniej kolorystyce, a w sklepie znajdziemy zwykle serię produktów.

Dla młodego nastolatka idealnym rozwiązaniem są meble skupiające w sobie kilka funkcji. Warto zastanowić się nad propozycjami łączącymi szafki, biurko i łóżko, które niejednokrotnie znajduje się wysoko nad podłogą. Jedenastolatek potrzebuje już miejsca do nauki, dlatego biurko powinno zajmować odpowiednią pozycję. Musi być właściwie oświetlone i posiadać szafki, w których można schować wszelkie niezbędne materiały edukacyjne. Jeśli przygotowujemy pokój dla dziecka w wieku szkolnym, warto zapytać je o zdanie. Pokój jest nie tylko miejscem, gdzie nasza pociecha odrabia lekcje lub śpi, ale też przestrzenią, w której musi czuć się komfortowo. To tutaj spotyka się z kolegami i spędza czas na zabawie. Warto zaaranżować pokój uwzględniając potrzeby i gust jego mieszkańca.

Pokój starszego nastolatka to zwykle już całkowite odzwierciedlenie jego pragnień. Meble wybieramy z dzieckiem, które posiada już spory zbiór własnych rzeczy i doskonale wie, jak chce zmieścić je w swoim pokoju. Warto jednak postawić na swoim w kwestii doboru odpowiednich materiałów. Nie chcemy przecież, aby za kilka miesięcy drzwi do szafy wymagały wymiany, a łóżko posiadało wygięte elementy. Meble muszą być wprawdzie ładnie i funkcjonalne dla naszej pociechy, jednak nie zapominajmy o ich solidnym wykonaniu. Najlepiej bazować tylko na sprawdzonych oraz zaufanych markach.