Czy warto zbudować antresolę?

Antresola to niejako balkon lub dodatkowe piętro w naszym domu. Budowaniem antresol zajmują się liczne firmy, które wykonują te elementy w domach, mieszkaniach oraz firmach. Czy antresola jest nam potrzebna? Jeśli mamy wysokie pokoje lub kupiliśmy okazyjnie mieszkanie w kamienicy, które słyną z wysokości pomieszczeń, antresola może być doskonałym pomysłem na zyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej. Jak ją wykorzystać?

Antresola może pełnić rolę sypialni. Jest to fantastyczna propozycja dla osób, które z racji niewielkiej ilości pomieszczeń w domu nie mogą zorganizować sobie osobnej sypialni. Jeśli mamy do wyboru postawienie rozkładanego łóżka w salonie lub zagospodarowanie antresoli i urządzenie jej jako sypialni, druga opcja wydaje się o wiele ciekawsza. W sypialni na antresoli nie musimy utrzymywać porządku, bo nikogo nie musimy tutaj wpuszczać. Nie trzeba też słać łóżka co rano, gdy spieszymy się do pracy. Przy opcji spania w salonie byłoby to koniecznością. Sypialnia na antresoli zapewnia nieco prywatności, o czym trudno powiedzieć, gdy śpimy w pokoju dziennym, który w dodatku jest przechodni.

Antresola to także doskonałe miejsce na kino domowe, w którym będziemy spędzać czas z rodziną. Telewizor nie musi stać w jednym z pokoi, które wykorzystujemy na co dzień do pracy, nauki lub przyjmowania znajomych. Możemy wygospodarować miejsce na antresoli i tam postawić wygodną kanapę oraz duży telewizor, który być może nie zmieściłby się na meblach w salonie. Tam z pewnością nie będzie nikomu przeszkadzał, a jego oglądanie nie będzie dokuczało osobom śpiącym w pokoju obok.

Antresola to idealny sposób na wygospodarowanie miejsca dla dziecka. Maluch z pewnością będzie zachwycony pokojem, który znajduje się nieco wyżej niż chociażby pokój rodziców. Warto tutaj jednak pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach, dzięki którym dziecko będzie mogło bezpiecznie dostać się na antresolę, przebywać na niej i zejść na dół. Jeśli odpowiednio wszystko zaaranżujemy, uzyskamy idealny kącik dla naszej pociechy. Na antresoli można też ustawić po prostu łóżko dla dziecka, pod spodem organizując przestrzeń do nauki i zabawy. Wszystko to można fantastycznie połączyć w jeden styl i wykorzystać chociażby motyw ulubionej bajki malucha. Jest to niebanalna propozycja dla rodziców z pomysłem i wyobraźnią przestrzenną. Wykonanie antresoli zlećmy sprawdzonej firmie, która zadba o bezpieczeństwo jej użytkowników.

Antresola może być też doskonałym miejscem, w którym będziemy przyjmowali gości. O ile w sypialni na antresoli nie musimy codziennie sprzątać, o tyle w salonie na wysokości łatwo będzie nam zachować ład, ponieważ będzie on oddzielony od części użytkowej domu czy mieszkania. Taki salon z pewnością przykuje uwagę znajomych i spotka się z zainteresowaniem ze strony rodziny. Jeśli dodatkowo ciekawie go zaaranżujemy, możemy zyskać niepowtarzalne miejsce w naszym domu. Wykonanie antresoli warto uwzględnić już podczas budowania domu, aby mogła być ona solidna i współgrać z resztą konstrukcji.